Rankingi ubezpieczeń - wady i zalety

Rankingi ubezpieczeń - wady i zalety

Gdy wybieramy ubezpieczenie życiowe, rankingi ubezpieczeń są niezastąpioną pomocą. Nie są to jednak narzędzia idealne - trzeba używać ich z głową. W dzisiejszym artykule postaram się jasno i obiektywnie zestawić wady i zalety tych produktów.

The Cup 2

Wszystko zależy też od tego, czy mamy do czynienia z dobrym, czy złym rankingiem. Prawidłowo tworzone zestawienie jest na bieżąco aktualizowane. Nie korzystajmy również z rankingów ze stron poszczególnych firm ubezpieczeniowych - nie można raczej wierzyć w ich obiektywność.

Rankingi mogą być też mylące, gdyż uwzględniają jedynie poszczególne "typy" ubezpieczanych osób - np. bierzemy jako flagowy model mężczyznę, lat 35, zamieszkałego w Krakowie, mechanika samochodowego. Nie zawsze możemy utożsamiać się z taką osobą. Dobre rankingi jednak uwzględniają tych typów kilka.

Rankingi mogą być też tworzone na podstawie innych kryteriów, np. popularności. Nie zawsze jednak polisa od wiodącej firmy będzie najlepsza. Warto przeszukać wszystkie oferty, by dowiedzieć się, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Pamiętajmy, że ubezpieczenie powinno być dopasowane indywidualnie do każdego. Nie zawsze pozycja, która jest na pierwszym miejscu w rankingu, będzie najodpowiedniejsza dla nas.

Jeśli chodzi o rankingi tworzone na podstawie kryterium ceny -  sprawdzają sie one głownie przy ubezpieczeniu OC samochodu, gdyż w każdej takiej polisie zakres jest taki sam.

Jeżeli jednak chcesz dobrze zorientować się w rynku ubezpieczeniowym, ranking jak najbardziej jest dla Ciebie. Im więcej wiesz, tym lepiej śpisz, dlatego zapoznaj się z jak największą liczą rankingów, zanim zaczniesz szukać dalej. Gdy ten krok masz już za sobą, możesz skorzystać np. z porównywarki ubezpieczeń, która obliczy składkę w oparciu o dane ze specjalnego formularza i wybierze dla Ciebie pięć najlepszych oert różnych agencji.