Jaką drogą można ubezpieczyć się na życie?

Jaką drogą można ubezpieczyć się na życie?

Umowę o ubezpieczenie na życie obecnie można podpisać na wiele sposobów - nawet bez wychodzenia z domu. W tym wpisie chciałam zaprezentować możliwe drogi ubezpieczania się oraz związane z tym korzyści.

Ubezpieczanie się na życie przez Internet

Zdecydowanie najbardziej wygodna metoda zawierania umów o polisę życiową - bez wychodzenia z domu. Agencje ubezpieczeniowe oferują wypełnienie gotowego formularza na swoich podstronach, następnie do Twojego domu przyjeżdża kurier z umową do podpisania. Jednak zanim zdecydujesz się wybrać ubezpieczyciela i ofertę przez Internet, najpierw możesz skorzystać z opłacalnych kalkulatorów ubezpieczeń. Gdzie można porównać ubezpieczenie na życie? Czasami porównywarki ubezpieczeń są zamieszczone na podstronach towarzystw ubezpieczeniowych, a czasami są to osobne strony internetowe. Po wypełnieniu gotowego formularza należy czekać na telefony od agentów ubezpieczeniowych, którzy otrzymali dane osoby chcącej się ubezpieczyć i mają do zaoferowania w dobrej cenie polisę spełniającą warunki podane w formularzu. Wypełnienie formularza i rozmowy z przedstawicielami ubezpieczycieli nie obciążają rozmawiającego po drugiej stronie żadnymi kosztami.

pencil-pusher-1235996-mUbezpieczanie się na życie przez telefon

Polisę na życie można również zamówić przez telefon, chociaż to już rzadsza forma w porównaniu do korzystania z formularzy internetowych. Do danej agencji można zadzwonić samemu...lub wystarczy wysłuchać dzwoniącego do nas konsultanta danej agencji i umówić się na spotkanie, które również nic nie kosztuje.

Spotkanie w agencji ubezpieczeniowej

Droga tradycyjna - chociaż najmniej opłacalna ze względu na poświęcony na nią czas. Należy znaleźć odpowiedni dla siebie termin i zgrać go z wolnymi terminami agenta. Na spotkaniu niewątpliwie wszystkie zawiłości staną się jasne, lecz samo spotkanie zabierze nam więcej czasu niż poświęcilibyśmy w przypadku czerpania informacji z Internetu. Na rozmowę trzeba być dobrze przygotowanym, aby nie marnować ani czasu swojego jako klienta, ani czasu agenta.